Оприлюднено сенсаційний матеріал про корупцію можновладців Росії

1

Проведене журналістами з 76-ти країн розслідування викликало величезний скандал не в одній країні. Працівники ЗМІ обробили більш ніж одинадцять мільйонів документів, які стосувалися компаній в офшорних країнах. Виявлено, що президент Росії, Володимир Путін за допомогою близьких людей вивів в офшорні компанії біля двох мільярдів доларів. Про це говориться в матеріалах розслідування, які були оприлюднені 3 квітня.

Значна частина викладеного матеріалу присвячена “діячам” з Росії. За словами головного журналіста OCCRP, Дрю Саллівана, після публікації цієї інформації “зміниться світ”.

Журналісти дослідили документи панамської юридичної компанії, яка реєструвала офшорні компанії Mossack Fonseca & Co. Автори розслідування вважають, що вищезгадана компанія допомагала своїм клієнтам відмивати гроші а також ухилятися від сплати податків.

В документах згадуються чотири організації, які мають відношення до Росії. Вони зареєстровані в офшорах і, як стверджують автори цього розслідування, пов’язані з банком “Росія” та деякими близькими знайомими президента Путіна.

У публікації говориться про те, що комерційний банк “Росія”, за всіма ознаками, причетний до схеми відмивання грошей, та до людей, які були клієнтами цього банку.

Головний розділ розслідування дій російських чиновників присвячений близькому до Путіна петербурзькому віолончелісту Сергію Ролдугіну. У розслідуванні згадуються також прізвища Олександра Махонова – заступника міністра внутрішніх справ Росії; родичів відомих російських чиновників: племінника секретаря Ради безпеки РФ Миколи Патрушева, сина заступника міністра внутрішніх справ, Ігоря Зубова, подружжя прес-секретаря президента Дмитра Пєскова та Тетяни Навки, глави Департаменту транспорту Москви Максима Ліксутова.

Матеріали опублікував Центр з дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) і WikiLeaks.

10036 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *