Обмін відбувся – Надія Савченко повернулася в Україну!

obminСьогодні о 14.57 за київським часом в аеропорті «Бориспіль» приземлився президентський літак, на борту якого в Україну повернулася Надія Савченко.

Як це було (перебіг подій):

Приблизно об 11:00 на російському сайті  Interfax з’явилась сенсаційна новина, здобута з конфіденційних джерел, – літак президента України вилетів до Ростова-на-Дону за Надією Савченко. За інформацією, наданою тим же виданням, на борту літака знаходяться два російських ГРУ-шника – Єрофєєв та Александров, яких мають обміняти на українську льотчицю.

Цю новину підхопило безліч ЗМІ, адже жодного натяку на те, що повернення Надії в Україну відбудеться саме сьогодні, чи навіть відбудеться взагалі, не було. Вся операція з повернення перебігала в режимі суворої секретності, принаймні з боку Росії.

Об 11:44 РІА Новини опублікували заяву прес-секретаря президента РФ Путіна – Дмітрія Пєскова, що йому начебто з приводу обміну нічого не відомо. Що виглядало досить дивним, адже обмін полоненими міг відбутися лише у разі обопільного помилування, яке Надії Савченко міг надати тільки безпосередній шеф Пєскова – Путін. Про що сам Пєсков ніяк не міг не знати.

Об 11:59 агентство Reuters, також посилаючись на конфіденційні джерела, повідомляє, що президент України Петро Порошенко підписав помилування ГРУ-шникам Єрофєєву та Александрову, і що процес обміну їх на Надію Савченко дійсно розпочався.

О 12:44 на сайті Президента України з’являється анонс заяви, яку він має зробити о 15:15. Зміст заяви не оголошується.

О 12:49 з аеропорту в Гостомелі вилітає літак Спеціального льотного загону РФ, на борту якого знаходяться Єрофєєв та Александров. Кінцева точка перельоту – Москва. Про це повідомляють також неурядові джерела.

О 13:16 один з адвокатів Надії Савченко у своєму Twitter залишає вкрай коротке, але сповнене змістом повідомлення, яке складається лише з одного символу «+». Стає зрозумілим, що довгоочікуваний обмін таки відбувся!

О 13:57 в Бориспіль прибуває президентський кортеж та безліч журналістів, а також мати і сестра полонянки. Але чи справді все відбудеться, як очікується, до останнього ніхто не впевнений.

О 14:05 інший адвокат Савченко – Марк Фейгін залишає повідомлення в Twitter – “Надія на шляху в Україну!”

О 14:57 Петро Порошенко на своїй сторінці в Facebook урочисто повідомляє: “Президентський літак з Героєм України Надією Савченко приземлився! Вітаємо Надію на рідній землі!”

І лише о 15:02 на російському сайті РІА Новини з’являється перше повідомлення про помилування Надії Савченко президентом Путіним. А вже потім на сторінці російського президента з’являється офіційна заява. При чому, мотивами помилування називається особисте прохання родичів загиблих російськіх журналістів Волошина та Корнелюка, в причетності до загибелі яких і звинуватили Савченко.

Так зустрічали Надію Савченко в аеропорті "Бориспіль"

Так зустрічали Надію Савченко в аеропорті “Бориспіль”

Так зустрічали Єрофєєва та Олександрова в аеропорті Внукове

Так зустрічали Єрофєєва та Олександрова в аеропорті “Внукове”

Отже, Надія Савченко вдома після майже 2-х років перебування в російській в’язниці! Цікаво, що ця детективна історія сталася саме в день дворіччя з моменту обрання Петра Порошенка президентом України. Збіг? Хотілось би вірити!

2572 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *