На 91 році життя помер легендарний продюсер The Beatles Джордж Мартін

martin8 березня пішов з життя сер Джордж Мартін – продюсер The Beatles, Кавалер ордену Британської Імперії, «п’ятий бітл», як його називали. Про це повідомив у своєму Twitter колишній учасник групи Рінго Стар.

Джордж Мартін почав працювати з молодою групою у 1962 році, на той час він вже був досвідченим продюсером. Саме Мартін, який мав блискучу консерваторську освіту по класу фортепіано, визначив Пола Макартні, як лідера групи. Трохи більше, ніж за рік Джордж Мартін вивів початківців на орбіту, зробивши з талановитих, але мало відомих музикантів зірок світового рівня.

Мартін був не тільки продюсером, але й аранжувальником, звукорежисером, а інколи і виконавцем окремих партій музичного супроводу пісень, в тому числі і на концертах. Йому належать новації в царині звукозапису, мікшування різних стилів та інші сміливі експерименти.

Джордж Мартін пропрацював з The Beatles до 1969 року, а після розпаду групи продовжував співробітництво з окремими її учасниками. Окрім ліверпульської четвірки, Мартін працював з такими легендами, як Елла Фіцджеральд, Стінг, Селін Діон тощо.

1495 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *