На засіданні РНБО ухвалили програму переходу на стандарти НАТО

zbr siliВ ході засідання РНБО президент Петро Порошенко оголосив про початок комплексного реформування сектора оборони і безпеки для вступу в НАТО. Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента за підсумками засідання.
На засіданні було розглянуто Стратегічний оборонний бюлетень і питання, пов’язані з плануванням і виконанням державного оборонного замовлення.
“Стратегічний оборонний бюлетень – це дорожня карта реформ сектора оборони і безпеки”, – заявив Порошенко.
Президент зазначив, що документ стосується не тільки Збройних сил, а націлений на встановлення термінів і конкретних завдань для комплексного реформування сектора оборони і безпеки.
“Даний проект є фактичним початком реальної перебудови сектора оборони і безпеки для вступу в НАТО. Це не означає, що зараз приймається рішення про вступ. Безумовно, ми залишаємося в сфері наших міжнародних зобов’язань, але це той рубікон, який переходять українські ЗСУ і сектор оборони і безпеки для остаточного перекладу під стандарти НАТО “, – підкреслив глава держави.nato
Порошенко зазначив, що очікуваним результатом оборонної реформи є створення на принципах і за стандартом, прийнятим в країнах НАТО, ефективних, мобільних, дуже добре оснащених сучасним озброєнням, військовою спеціальною технікою, об’єднаних сил оборони зразка 2020 року, які будуть мати можливість гарантовано забезпечити оборону держави.
За словами президента, також слід вдосконалити систему управління силами оборони, розмежувати повноваження органів державної влади з питань національної безпеки і оборони.
Глава держави також зазначив, що передбачається посилення демократичного цивільного контролю над силовими структурами держави.
Раніше в НАТО заявили про готовність посилити підтримку і допомогу Україні, Грузії та Молдові в зміцненні їх безпеки і суверенітету.

1025 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *