Нардепи провалили законопроект, написаний “під Луценка”

zakonСьогодні Верховна Рада своїм голосуванням не підтримала законопроект №4469, що передбачає звуження вимог до кандидата на посаду Генпрокурора.

Зокрема в законопроекті не має вимоги про вищу юридичну освіту в кандидата, а стаж роботи в правовій сфері зменшується з 10 до 5 років. Також цей документ передбачає залишити на 2 роки за Генпрокуратурою можливість вести справи, які за нещодавно прийнятими законами має брати до впровадження Державне Бюро розслідувань (ДБР).

Саме виставлення законопроекту №4469 на голосування відбулося не одразу, спікер Парламенту Андрій Парубій виніс його, як першочерговий та невідкладний, але не отримав достатньої кількості голосів. Згодом проект закону таки висунули на голосування з формулюванням «прийняти за основу», але з 226 необхідних голосів назбиралося лише 224.

Цей скандальний законопроект відомий тим, що його було написано «під Луценка», тобто в разі прийняття, закон дає змогу голові фракції БПП Юрію Луценку висуватися на посаду очільника ГПУ, не маючи юридичної освіти та достатнього досвіду роботи в правоохоронній системі.

6418 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *