“Миротворець” виклав новий список журналістів. ЄС наполягає на їхньому видаленні

Сьогодні представник ЄС в Україні Ян Томбінський разом із послом Німеччини Крістофом Вайлем особисто закликали міністра МВС Арсена Авакова запобігти розповсюдженню персональних даних журналістів, акредитованих в так званих ДНР/ЛНР, центром «Миротворець»

На таку заяву дипломатів спонукало те, що сьогодні на сайті «Миротворець» з’явився черговий список журналістів, акредитованих на непідконтрольній Україні території. Список містить дані 289 представників іноземних видань, а також 4-х українців.

Ці події є продовженням скандальної історії, що з початку травня розгортається навколо сайту «Миротворець».

mirotvorezСлід нагадати, – центр «Миротворець», який є громадським (неурядовим) об’єднанням, був створений навесні 2014 року, головна мета – дослідження злочинів, що кояться в ОРДіЛО, створення бази даних бойовиків та передача її в оперативне використання силовим структурам України, а також широке розповсюдження зібраної інформації в мережі Internet. За час існування центр «Миротворець» неодноразово довів власну ефективність.

7 травня на сайті центру «Миротворець» з’явився список, який містив дані 4680 журналістів, що у різні періоди конфлікту акредитувались у «влади» т.з. ДНР/ЛНР. Ця інформація була отримана, завдяки українським хакерам.

pressaФакт оприлюднення викликав бурхливу реакцію в суспільстві та урядових структурах, при чому погляди поділилися. Дехто (насамперед представники ЗМІ) обурився самим фактом оприлюднення «персональних» даних, вважаючи, що це «становить загрозу для журналістів та перешкоджає їхній професійній діяльності», а дехто назвав саму акредитацію в т.з. ДНР/ЛНР мінімум аморальною, а максимум – злочинною, дорівнявши її до акредитації в ІДІЛ.

Тоді ж за фактом оприлюднення персональних даних Київською прокуратурою було відкрите кримінальне провадження. Хоча, треба зазначити, в списку були відображені тільки телефонні номери та електронні адреси, що не є персональними даним, а лише контактними.

Знаходячись під тиском, 13 травня сайт «Миротворець» оголосив про закриття. Це викликало другу хвилю обурення – тепер вже на підтримку проекту, внаслідок чого 19 травня з’явилася заява про відновлення роботи сайту.

А сьогодні в мережу виклали черговий список журналістів – на цей раз з адресами, що і стало приводом для європейських дипломатів звернутися до Арсена Авакова з низкою закликів, а саме:

  • Правоохоронні органи мають вдатися до необхідних кроків, аби усі персональні дані журналістів були вилучені і більше не публікувалися.
  • Надати захист усім журналістам, чиї імена фігурували в списку.
  • Провести належне розслідування цієї події.

To be continued, стежимо за перебігом подій!

1832 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *