МЗС Польщі: російсько-український конфлікт – загроза для Польщі

491EC5DE-556C-4CF2-B007-4F658B51E858_mw1024_s_nІніційований Росією збройний конфлікт на сході України є однією із загроз для Польщі в 2016 році.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський.

«Це не ми створили «льодовиковий період», це не ми атакували інші країни, не ми висилали «зелених чоловічків» до інших країн для того, щоб відібрати частину території. Тож, якщо ми говоримо про будь-які проблеми, вони були створені не у нас, а в Москві. І ключі до поліпшення ситуації також знаходяться у Москві», – підкреслив глава МЗС Польщі.

Також Ващиковський вважає, що розміщення на території країни постійних баз НАТО – цілком реальна справа.

Конфлікт на сході України триває з весни 2014 року, коли проросійські сепаратисти почали захоплювати адміністрації у містах Донбасу і проводити так звані вибори. Зараз вони контролюють частину Донецької та Луганської областей.

У вересні-жовтні 2015 року на Донбасі встановилося відносне затишшя, а з листопада штаб АТО щодня повідомляє про випадки порушення «режиму тиші» бойовиками. За час конфлікту на Донбасі, за оцінками ООН, загинули 9 тис . осіб, більше 20 тис. отримали поранення.

Польський міністр підкреслив, що крім війни на сході України, в 2016 загрозою для Польщі буде терористична організація «Ісламська держава».

37764 Total Views 12 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *