Мером Лондона став мусульманин

lonСадок Хан стане першим мусульманином на посаді мера столиці держави ЄС.
Кандидат від лейбористської партії Садок Хан лідирує на виборах мера Лондона. За нього, згідно з попередніми підрахунками, проголосували 42,7 відсотка виборців, повідомляє Deutsche Welle.
Суперник Хана – консерватор Зак Голдсміт поки набирає 36,5 відсотків голосів.

На виборах лондонського градоначальника діє система додаткового голосування: виборці можуть поставити в бюлетені в порядку переваги два варіанти. Якщо підрахунок перших переваг не принесе жодному з кандидатів 50 відсотків голосів, виділяються два лідируючі кандидати, а в бюлетенях підраховують другі переваги за цих двох кандидатів і додають до їхнього основного результату.
Як повідомив пізніше Sky News, Хан здобув перемогу з результатом 44%.
Лідер партії лейбористів Джеремі Корбін привітав пана Хана в своєму Twitter. “Не можу дочекатися, коли ми почнемо працювати, щоб створити Лондон, справедливим для всіх”, – написав він.
Садок Хан народився в 1970 році в Лондоні в багатодітній родині емігрантів з Пакистану.
Його батько був водієм автобуса, мати – швачкою. У сім’ї, крім Садoка Хана, було ще семеро дітей. Всі вони змогли вступити до університетів. Садок Хан вивчився на юриста, після чого почав працювати адвокатом, здобув юридичну освіту, а з 2005 року є членом палати громад.
Хан стане першим мусульманином на посаді мера столиці держави Євросоюзу.
Посада мера Лондона була заснована в 2000 році, до 2008 року цю посаду обіймав лейборист Кен Лівінгстон, а потім – консерватор Борис Джонсон. Мера обирають на чотири роки, при цьому число термінів перебування на посаді не обмежується.
Нагадаємо, раніше в Польщі на виборах мера переміг гей.

1771 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *