Масові вимирання на Землі можуть залежати від Планети Х

Планета Х – гіпотетичний космічний об’єкт, що існує на межі Сонячної системи, може бути причиною масових вимирань на Землі. Такого висновків дійшли американські астрофізики Даніел Вітмайер і Джон Матс. Ними запропонована теорія масових вимирань на нашій планеті, що відбуваються приблизно кожні 27 млн. ​​років. За версією вчених до цього може бути причетна Планета Х.

Вчені виділяють в історії Землі шість великих масових вимирань. Наймасштабніше з них – пермське вимирання, що сталося 251 млн. р. тому, забрало 95% видів живих істот.

Зв’язок між вимираннями і Планетою Х імовірно криється в її орбіті. Загадковий об’єкт раз на 27 млн. р. перетинає пояс Койпера, що складається переважно з малих тіл. Породжене гравітаційне збурення веде до «виштовхування» деяких з них. Потім ці комети починають «бомбардування» Землі, обмежуючи до неї доступ сонячного світла.

Теза про реальність Планети Х стала особливо популярною останнім часом. Деякі вчені вважають, що йдеться про планету розміром з Нептун, і масою, що перевищує земну вдесятеро. За хімічним складом гіпотетична планета повинна бути схожою на газові гіганти Сонячної системи, внаслідок чого життя на ній неможливе.

Короткий огляд доповіді доступний на сайті університету штату Арканзас (США).

1466 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *