Майже 90 тисяч неповнолітніх просять притулку в країнах ЄС

images (29)Упродовж 2015 року в ЄС зареєстрували 88,3 тисячі дітей і неповнолітніх без супроводу батьків або інших дорослих, які просять притулку в країнах ЄС. Про це повідомляють в Євростаті, передає DW.

За даними Євростату, 91% неповнолітніх біженців – хлопчики, 57% неповнолітніх – підлітки у віці 16-17 років. Більше половини з них (51%) – біженці з Афганістану. На другому місці за чисельністю вихідці з Сирії (16%).
Більшість зареєстрованих дітей і підлітків без супроводу дорослих подали заявки на отримання притулку в Швеції. Таких нарахували 35,3 тисячі або 40%. У Німеччині про притулок попросили 16% (або 14,4 тисячі) дітей і підлітків, в Угорщині – 10%, в Австрії – 9%.
З 2008 по 2013 роки до країн Європи щорічно приїжджали від 11 до 13 тисяч дітей і підлітків. У 2014 році їх число різко збільшилася до 23 тисяч.
Раніше ЗМІ писали, що принаймні 10 тисяч дітей-біженців без супроводу дорослих зникли після прибуття до Європи.

Стало відомо, що в Німеччині майже 6 тисяч зареєстрованих неповнолітніх біженців зникли без вісті. Про це повідомляє видання Funke з посиланням на заяву міністерства внутрішніх справ ФРН.

У МВС Німеччини відзначають, що з 8 тисяч неповнолітніх мігрантів, які раніше вважалися зниклими, з’явилося тільки 2171. У більшості своїй вони є уродженцями Афганістану, Сирії, Еритреї, Марокко і Алжиру. Варто відзначити, що чверть зниклих дітей ще не досягла 14-річного віку.

Згідно з інформацією, отриманою у Європолу, багато зі зниклих дітей могли бути викрадені організованими злочинними мережами з метою сексуальної експлуатації або для вилучення органів. Однак прямих доказів цього поки немає.

2671 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *