Ліні Костенко виповнилось 86 років

lina2Сьогодні у видатної української поетеси, лауреата Шевченківської та багатьох інших премій, професора Києво-Могилянської академії Ліни Василівни Костенко день народження.

Ліна Костенка є представником письменників-шестидесятників, що в ті часи зазнавали серйозних утисків з боку радянської влади. Ліна Костенко приєдналася до дисидентського руху, була «підписантом» деяких листів на підтримку політв’язнів.

Поетесу звинуватили в викривленні «соціалістичної дійсності». «Формалістичні викрутаси зі словом неминуче призводять до викривлення і затемнення ідейно-художнього змісту твору», – доповідав про творчість Ліни Костенко секретар ЦК КПУ з ідеології А. Скаба. Твори поетеси переважно друкувались в Польщі та Чехословаччині, в Україні вони існували лише в «самвидаві».

Шевченківську премію за роман у віршах «Маруся Чурай» Ліна Костенко отримала вже в часи перебудови, в 1987 році. В 2010 роман «Записки українського самашедшого» здійняв справжній ажіотаж, наклад у підсумку становив 80 000 екземплярів.

В своєму привітанні поетеси Президент Петро Порошенко зазначив, що бути сучасником Ліни Костенко – велика честь.

7674 Total Views 21 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *