Кримське ізобіліє

img-5553607852Як би Путін не запевняв кримчан в тому, що вони будут жити як у Бога за пазухою, в Криму потроху дається в знаки повна ізоляція. Звичайно це відбивається на цінах, в першу чергу на цінах на продукти.

Середні кримські яблука коштують від 70 рублів.

Недефіцитні капуста, морква, буряк за два останні місяці подорожчали наполовину – з 15 рублів у листопаді до 22-25 в січні. А ось любителям свіжих огірків і помідорів доведеться і розщедритися, і витратити час на їх пошуки. На ринку цих овочів зовсім мало, а ціни на них вражають – 180 рублів за кілограм. У порівнянні з листопадовими, вони зросли втричі. Як і на баклажани, за які зараз просять 300 рублів.

У надлишку на «Привозі» цитрусові та картопля. Мандарини коштують від 80 рублів за кілограм. Ціна картоплі залежить від сорту. Найдешевша – привезена з материкової України, її можна купити і за 10 рублів. Вирощена в Криму традиційно дорожча – від 25-30 рублів.

Подорожчали і крупи. Краснодарський рис зріс у ціні на 20 рублів. Зараз його продають за 80-85. Кримського більше немає, залишки врожаю 2013 року вже розібрали, а в 2014-му від вирощування вологолюбного рису на півострові і зовсім довелося відмовитися через відсутність дніпровської води.

Перекупники, придбавши банани на оптовому ринку за 80 рублів перепродують за 150, а картоплю, куплену за 25, просять 50 рублів.

F7EB4797-9D6C-4CCB-A8D6-425E400EFAF2_w640_r1_sНе менш контрастним буде порівняння асортименту і цін у сімферопольських супермаркетах. Прилавки орієнтованого на російські товари гіпермаркету «Ашан» напівпорожні. У великому асортименті тут лише цукерки. Риби немає – ні живої, ні мороженої. У холодильниках для м’яса – порожньо. Як і в ящиках для овочів. Вибору ковбасних виробів і сиру практично немає. Традиційно не радує молочний відділ.

Супермаркет «Сільпо», 60% якого складає українська продукція, навпаки, останнім часом трохи урізноманітнив і збільшив асортимент. Він, звичайно, далеко не такий багатий, яким був до анексії півострова, але вже й не такий бідний, як ще місяць тому. Зараз тут порожні тільки прилавки для алкоголю. Очевидно, через відсутність ліцензії на його продаж. У рибному та м’ясному відділах товару небагато, але все ж є.

D4BE5703-3829-4FA4-BDE7-068357A74CF2_w640_r1_sЗагальна риса всіх супермаркетів Криму – порожні молочні ряди. Української молочної продукції на кримських прилавках немає вже близько місяця. Поставки російської – нестабільні. Кримська влада змушена визнати – без українського молока забезпечити Крим не зможе.

«Голова» республіки Сергій Аксьонов сподівається, що Крим незабаром сам себе прогодує. За його словами, заплановано створити 10 держпідприємств, зокрема й з виробництва молока та яєць. А в очікуванні потоків кримського молока кримчани змушені сидіти на молочній дієті.

Знизити ціни кримська влада сподівається за допомогою все того ж імпортозаміщення. У сміливих прожектах правителів – створення рослинницьких підприємств, закладання садів, розведення великої рогатої худоби і свиней. Правда, як вони збираються здійснити все це без води, не говорять.

Поки ж ціни в Криму нестримно прагнуть до вершини. А влада, яка говорить про їх щоденний моніторинг, схоже, не здатна стримати зростання. Дефіцит, зумовлений нестабільним постачанням продуктів з Росії, введення мита на товари, що ввозяться з материкової України, падіння рубля, великі податки і підвищення комунальних платежів не віщують анексованому півострову зниження цін.

3721 Total Views 12 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *