Компанія Ахметова створює новий “Life:)”

skmПісля продажу Астеліту компанії Turkcell, а Трімоб – МТС, група Ахметова створює новий мобільний актив.
Національній комісії з питань регулювання зв’язку на одному з останніх засідань довелося продовжити три спірних ліцензії компанії ММДС Україна, підконтрольній українському олігарху. У відомства не було вибору. У квітні НКРЗІ програла спір про поновлення ліцензії в апеляційному суді.

Конфлікт між телеком-компанією Ахметова і регулятором виник в січні 2016 року. НКРЗІ не продовжила оператору радіочастотні ліцензії, посилаючись на порушення, які ММДС допустила ще 2007 року, але вже давно їх виправила. Тому компанія без особливих зусиль виграла у регулятора суди в двох інстанціях. Тепер спірні ліцензії діють до травня 2026 року.

ММДС Україна – єдина на ринку – володіє радіочастотами, придатними для запуску зв’язку четвертого покоління 4G (LTE) в діапазоні 2,5-2,7 ГГц. На цих смугах працюють нові швидкісні мережі в Європі.

Але українська компанія практично не використовує цей національний ресурс. Передавачі ММДС працюють у всіх областях країни для галочки. Цього вистачає, щоб, згідно з нормами цього закону, ліцензія не була анульована.

За інформацією ЛІГА.net, СКМ виношує нові плани з освоєння цінних діапазонів. Продавши в минулому році частку в компанії Астеліт (зараз lifecell) турецькому холдингу Turkcell і майже продавши 3G-оператора Трімоб українському МТС Україна (Vodafone), менеджери Ріната Ахметова взялися за створення нового гравця. ММДС Україна зіграє в цих планах далеко не останню роль. Високопоставлений телеком-менеджер розповів на правах анонімності, що СКМ не хоче повністю розлучатися з бездротовим і мобільним зв’язком. Базою для нового проекту повинен стати власний оператор фіксованої телефонії та інтернету Vega. “СКМ в кінці минулого року укомплектував компанію екс-співробітниками з Астеліту. Вони не просто так перейшли в провідний бізнес”, – підкреслив він.images (3)

Дійсно, структура топ-менеджменту компанії – майже старий life :). Нинішній гендиректор Vega Мурат Чинар – екс-директор компанії Астеліт, техдиректор Vega Геннадій Горьев раніше очолював техпідрозділ life :), директор з продажу Vega Максим Задонцев займав в проданому турецькій компанії активі схожу посаду. Глава наглядової ради Vega Олександр Баринов – колишній CEO усміхненого бренду.

Крім старої команди life :), у Vega є загальноукраїнська транспортна мережа передачі даних. Але щоб серйозно зайнятися бездротовим зв’язком, потрібна ліцензія, базові станції та інше обладнання мережі. Цього в Vega немає. Зате завдяки судам і рішенням регулятора перспективну ліцензію зберегла за собою ММДС.

vegaВсе вказує на те, що СКМ вирішила об’єднати два своїх телеком-активи. Зовсім недавно, в кінці квітня, генеральним директором ММДС Україна став Андрій Молибога. На сайті Vega він досі числиться фінансовим директором. Так само, як і всі інші управлінці компанії, Молибога – екс-менеджер life :). У мобільному операторі він відповідав за звітність. Як повідомили в прес-службі Vega, з квітня компанія отримала операційний контроль над ММДС Україна. “Сьогодні керівництво Vega проводить глибокий аналіз активу”, – повідомляє вона. Колектив компанії обіцяють зберегти.

Vega – зменшена версія Укртелекому, яким також володіє СКМ. На її базі група компаній часто проводила випробування. Наприклад, перед масовим запуском послуг інтернет-телебачення перші експерименти проводилися саме на Vega. Не виключено, що за таким же принципом група компаній Ріната Ахметова буде діяти цього разу. Спочатку перевірить мобільний сервіс на Vega, потім перенесе досвід і на Укртелеком.
Правда, для реалізації цих планів компанії доведеться витратитися. Генеральний директор SV Consulting Олег Стефанюк оцінює інвестиції в запуск нової бездротової мережі у великих містах (Київ, Дніпропетровськ, Львів, Одеса) приблизно в $ 100 млн. “Навряд чи вони будуть виправдані в умовах такого низького споживчого попиту”, – вважає Стефанюк.
images (4)Він сумнівається, що СКМ зараз буде вкладати такі гроші в цей бізнес, хоча тандем Vega + ММДС і виглядає цілком логічним. Оскільки перша компанія, як провідний бізнес, вичерпала свої можливості для зростання доходів, а друга не має достатньої матеріальної бази для того, щоб стати національним мобільним проектом.

“Є конкретний бізнес-план під синергію цих активів, – пояснює топ-менеджер, близький до СКМ. – Це не просто об’єднання для оптимізації витрат”. Він уточнює, що це будуть послуги з передачі даних в рамках технології ММДС, про 4G мова поки не йде. “Подивимося, як підуть справи далі”, – говорить співрозмовник.

Перспективи розвитку ММДС багато в чому будуть залежати від телеком-регулятора, який використовував далеко не всі козирі в протистоянні з компанією. Як повідомив один з представників НКРЗІ, відомство провело позапланову перевірку ММДС Україна, і в травні збирається розглянути питання про нові порушення користування радіочастотними ліцензіями.

1966 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *