Командувач ВМС Китаю попередив США про можливий початок війни

Wu_ShengliВ Китаї не виключають початку військових дій проти США, про що напередодні заявив У Шенлі командувач військово-морськими силами Китаю. Він назвав дії американців у Південно-Китайському морі провокуючими і зазначив всі ризики, в які вплутується Вашингтон.

«Якщо Сполучені Штати, продовжуватимуть ці небезпечні, провокаційні дії, то може скластися вкрай небезпечна ситуація між силами з обох сторін на морі і в повітрі, або навіть незначний інцидент, який може розв’язати війну», – сказав У Шенлі.

Невдоволення Пекіна викликано маневрами американського есмінця USS Lassen поблизу штучних островів, створених Китаєм у спірних водах Південно-Китайського моря. Курсування корябля розглядають як спробу поставити під питання територіальні претензії Китаю, які США і сусідні з Китаєм країни вважають такими, що суперечать міжнародному законодавству.

Есмінець проплив всередині 12-мильної зони навколо островів, тобто у водах, які Китай вважає своїми територіальними.

Вашингтон цей факт визнав, проте заявив, що не вважає його порушенням міжнародного морського законодавства, оскільки не визнає права Китаю на створення штучних островів в спірній акваторії. За версією американських військових маневр здійснили у нейтральних водах.

Адмірал У Шенлі виразив надію на уникнення таких інцидентів.

«Сподіваюся, що американська сторона дорожить хорошим станом відносин між китайськими і американськими військово-морськими силами, чого вдалося не так легко досягти та уникатиме такого роду інцидентів у майбутньому», – сказав У Шенлі.

Коментуючи ситуацію, що склалася, міністр оборони США Ештон Картер завив, що Вашингтон не має наміру відмовитися від патрулювання цих територій , поки такі дії будуть знаходитися в рамках міжнародного права.

Зведення китайцями штучних островів в спірних акваторіях почалося в червні 2014 року. На ці області в Південно-Китайському морі претендують Японія, Китай, Тайвань, Малайзія, Філіппіни, Бруней і В’єтнам. Навколо одного з архіпелагів виникла справжня боротьба, оскільки він може бути багатим на корисні копалини.

6237 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *