Новий конкурент Росії у видобутку газу для Європи

31Міністр енергетики Сполучених Штатів, Ернест Моніц, вважає, що Європа може стати незалежною від російського газу і укласти контракт з Ізраїлем. Це пов’язано з тим, що нещодавно були виявлені великі запаси природного газу поблизу берегів Ізраїлю. Міністр давши інтерв’ю «Блумбергу», розповів, що ізраїльський газ – найдешевше паливо, і експортувати його можна також до Йорданії та Єгипту. За словами Моніза, наразі проводяться переговори з Єгиптом, а з Йорданією Ізраїль вже уклав угоду.
Також не виключено, що в майбутньому Ізраїль почне здійснювати поставки в Європу. Зараз існують деякі нюанси, які заважають початку розробки родовищ, але міністр енергетики впевнений, що проблема буде вирішена в найближчий час.
32Головною проблемою Моніз називає рішення Верховного суду Ізраїлю про неправомірність пропозиції властей країни зберегти режим регулювання видобутку газу протягом 10 років. Ернест Моніз підкреслив, що початковим пунктом транспортування газу з Ізраїлю може бути Туреччина, а звідти газ будуть перекачувати до розподільної мережі, яка зв’язує запаси газу на Каспійському морі з Європою.

2263 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *