Зустріч “нормандської четвірки” завершилася. Прориву не сталося

normand-4-2Зустріч міністрів закордонних справ «нормандської четвірки», яка відбулася сьогодні в Берліні, закінчилася без проривів. Таку оцінку переговорам дав глава МІД Німеччіни Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Підводячи підсумок, міністр сказав, що переговори «не можуть тривати таким чином, тому що безплідна дискусія є образою легітимності» мирного процесу». Ще більше Берлін турбує перспектива відновлення гарячої фази конфлікту на сході України.

На думку Штайнмайера, відсутність прогресу полягає в тому, що Київ та Москва мають різні кути зору на втілення в життя миротворчого процесу.

Це опосередковано підтвердили Сергій Лавров і Павло Клімкін. Глава російського МЗС акцентував увагу на наданні на рівні Конституції ДНР і ЛНР особливого статусу та на проведенні місцевих виборів, в свою чергу, український міністр наполягав, що спочатку потрібно встановити безпечні умови на сході України і провести обмін полоненими за формулою «всі на всіх», а вже потім переходити до конституційних питань.

Серед іншого, Лавров також заявив, що вибори на Донбасі можна проводити і без залучання воєнізованих структур, хоча президент РФ Путін на початку квітня підтримав висловлену президентом Петром Порошенко ініціативу з надання Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Донбасі поліцейських функцій.

814 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *