Захисників Клиха та Карпюка можуть позбавити адвокатського статусу

4

У російських ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що після оголошення вироку Карпюку та Клиху, суддя верховного суду Чечні Вахіт Ісмаїлов виніс окрему ухвалу на адресу адвокатів засуджених українців.

Суддя заявив, що російські захисники, захищаючи «бандерівців», зробили «вчинок, який порочить честь адвоката і його гідність». Окрема ухвала стосується адвокатів Марини Дубровиної і Докку Іцлаєва і містить вимогу про позбавлення їх адвокатського статусу. У суду немає повноважень безпосередньо позбавити адвоката його статусу, це може зробити лише адвокатська палата. Однак після ухвали суду адвокатські палати, в яких зареєстровані Марина Дубровіна та Докка Іцлаєв, зобов’язані розглянути питання про їх виключення з адвокатської спільноти.

5Ілля Новіков, російський адвокат і юрист, коментуючи ситуацію, висловив надію, що адвокатська палата підтримає опальних адвокатів, проте з урахуванням того, що уявлення винесено верховним судом Чечні, немає ніяких сумнівів, що у чеченської діаспори за місцем розташування адвокатських палат неодмінно знайдуться аргументи, які спонукають їх прийняти “потрібне рішення”.

Нагадаємо, цього тижня суд РФ виніс вирок громадянам України Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Їх звинуватили в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів в 1990-х роках. Карпюку присудили 22 роки і 6 місяців увʼязнення, Клиху – 20 років.

2629 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *