Ердоган не має наміру змінювати законодавство задля безвізового режиму з ЄС

Реджеп Ердоган та Ахмет Давутоглу

Реджеп Ердоган та Ахмет Давутоглу

Президент Туреччини Реджеп Ердоган не бажає змінювати державне антитерористичне законодавство, як від нього вимагає ЄС  в обмін на надання турецьким громадянам права безвізового відвідування країн Шенгенської зони.

“У нас свій шлях, а ви дотримуйтесь свого”, – заявив Ердоган сьогодні в своєму зверненні до керівництва ЄС.

Євросоюз вимагає від Туреччини звуження занадто розлогого визначення терористичної діяльності та приведення його у відповідність з європейськими стандартами.

У свою чергу, безвізовий режим – частина широкої угоди між ЄС і Туреччиною, націленої на розв’язання міграційного кризи. Відповідно до домовленостей, Анкара має приймати висланих з Європи нелегальних мігрантів, в обмін за це вона і отримує безвізовий режим, а також збільшення фінансової та іншої допомоги.

В процесі переговорів з ЄС активно брав участь турецький прем’єр Ахмет Давутоглу, який 5 травня заявив про намір піти у відставку. Відомо, що між Давутоглу та Ердоганом існує чимало розбіжностей, зокрема, щодо планів останнього розширити повноваження президента. Ердоган наполягає, що такі плани пов’язані з потребами народу, а не з його особистою зацікавленністю.

1010 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *