До України їде місія МВФ

images (1)Місія Міжнародного валютного фонду працюватиме в Україні з 10 по 18 травня. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше, інформує прес-служба фонду в четвер, 5 травня.
“Місія МВФ, очолювана паном Роном Ван Рудень … буде продовжувати на політичному рівні обговорювати з українською владою в контексті другого перегляду програми, підтримуваної фінансуванням в рамках угоди EFF”, – сказав Ваше.
Відзначимо, на думку єврокомісара Йоханнеса Хана, владі України для відновлення співпраці з МВФ необхідно прийняти закон про електронний регулятор і зняти заборону на експорт деревини, це відкриє шлях для виділення допомоги ЄС.
Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF для України загальним обсягом 12,348 млрд SDR (близько 17 млрд доларів) спочатку передбачала проведення щоквартального огляду програми, виділення Києву в 2015 році чотирьох траншів, в 2016 році – ще чотирьох. Однак до теперішнього часу країна отримала лише перший транш коштів на п’ять млрд доларів і другий – на 1,7 млрд доларів. З осені минулого року програма була практично припинена.

Офіційні представники МВФ неодноразово заявляли, що Фонд очікує прояснення ситуації навколо уряду України і стійкості парламентської коаліції, а також демонстрації боротьби з корупцією та готовності продовження реформ для завершення другого перегляду програми EFF і виділення третього траншу.

Представники української влади відзначали, що існуючі ресурси дозволяють утримувати макроекономічну стабільність в країні при продовженні паузи у фінансуванні МВФ до жовтня цього року, однак заявляли, що докладуть усіх зусиль для отримання чергового траншу вже влітку цього року. Для цього, крім рішення щодо цін на газ, необхідно провести через Верховну Раду 13 законів.

2646 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *