Держава Україна стала боржником Януковичів

yanuk serjpgДержава Україна, а також представники Віктора Януковича і його синів не дійшли згоди про суму компенсації з боку офіційного Києва, через що зараз в Люксембурзі триває розгляд справи з цього приводу.

Про це в письмовому коментарі “Європейської правді” повідомив представник суду ЄС, розташованого в Люксембурзі, Балаш Легоцкий.

“Можу підтвердити, що 15 березня було подано три позови від екс-президента Януковича і двох його синів або спадкоємців (як відомо, Віктор Янукович-молодший загинув на Байкалі), які просять Суд визначити суму, яку повинна заплатити Україна”, – заявив він.

Легоцкий підтвердив також, що раніше Суд ЄС виніс рішення, що Україна повинна компенсувати судові витрати Януковичів, пов’язані зі спробою Києва увійти до списку санкцій процес “Янукович проти Ради ЄС” в якості третьої сторони. Згодом Україна відкликала свою заявку про входження в процес, але за цей період Янукович і його сини зазнали певних юридичних витрат, які Київ, згідно з проміжним рішенням суду, повинен компенсувати.

“Однак у рішенні суду лише принципово вказувалося, хто кому повинен заплатити, і не були визначено точної суми. Передбачалося, що сторона, яка входила в процес і заявники узгодять суму, яку перша мала заплатити другим.

У разі, якщо узгодити суму не вдасться, питання може бути винесено на розгляд Суду ЄС … Очевидно, сторони не дійшли згоди (про суму компенсації з боку України) “, – розповів представник Суду ЄС.

Він, однак, відмовився підтверджувати або коментувати інформацію, оприлюднену нещодавно екс-главою Мін’юсту Оленою Лукаш, про можливу компенсацію на суму 57 317,50 фунтів стерлінгів кожному заявнику з родини Януковичів.

До винесення судом рішення про суму компенсації з боку України більш детальна інформація з цього питання публікуватися не буде, підкреслив він.

Як повідомлялося, раніше Мін’юст стверджував, що не повинен платити компенсацію екс-президенту, і заявляв, що “не існує рішень немайнового характеру проти України на користь зазначених осіб (членів сім’ї Януковича)”.

8290 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *