В Японії робот-письменник дійшов до фіналу літературного конкурсу

ai2В Університеті майбутнього, що знаходиться в японському місті Хакодате, група дослідників розробила програму з штучним інтелектом (artificial intelligence, AI), завданням якої було написання літературного роману. Про це повідомляє інтернет-видання TheNextWeb.

Творці «робота-письменника» відіслали «рукопис» AI в якості кандидата на отримання Літературної премії Хосі Сін’їті (японського письменника-фантаста). Всього на конкурс було надіслано близько півтори тисячі робіт, 11 з яких  були написані без участі людини (цілком або частково). Втім дійти до фіналу спромогся лише один робот, створений дослідниками Університету Хакодате.

Член журі, японський письменник-фантаст Сатоси Хасе оцінив роман «робота-письменника», як добре структурований, однак в AI не вийшло детально і якісно висвітлити характери персонажів. Письменник зазначив, що проблемою сьогоднішнього штучного інтелекту є його неспроможність виходити за рамки схеми, що задає людина. Однак творці робота-переможця сподіваються, що їм згодом вдасться подолати ці недоліки і наділити AI здібностями до креативу.

8095 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *