В Харкові запущена перша в Україні ядерна установка світового значення

neytronСьогодні в ННЦ «ХФТІ» (Харківський фізико-технічний інститут) стартувало введення в експлуатацію вітчизняної ядерної установки «Джерело нейтронів».

При урочистому запуску був присутній Президент Петро Порошенко.

Під час заходів заступник гендиректора ННЦ Іван Карнаухов розповів, що основні роботи на майданчику ЯУ «Джерело нейтронів» цілком завершені, наразі йде налагодження та тестування провідних технологічних систем. Вчені підрахували, що цей процес триватиме приблизно півроку, після чого установка запрацює на повну потужність.

«Джерело нейтронів» має багатовекторне призначення, установка дає можливість виробляти практично весь спектр радіоізотопів, що широко застосовуються в сучасній медицині та промисловості. Зокрема, для лікування онкохворих планують разробити інноваційну методику «бор-нейтрон-захопницької» терапії, орієнтованої на лікування злоякісних пухлин, що не піддаються іншим методам боротьби з онкологією людини.

Також за допомогою установки планують вивчати поведінку різних матеріалів в екстремальних радіаційних умовах, створювати та випробувати методи утилізації відпрацьованого ядерного палива, проводити інші дослідження.

Ядерну установку ННЦ «ХФТІ» створив спільно з Аргонською Національною лабораторією (Argonne National Laboratory) США. Загальна вартість проекту становить понад $85 млн, фінансування взяли на себе США.

38942 Total Views 18 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *