В Україні легалізують приватних детективів

serВерховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про приватних детективів.

За відповідне рішення проголосував 231 народний депутат, повідомляє УНН.

Законопроектом визначається, що приватний детектив – фізична особа, яка здійснює приватну детективну (розшукову) діяльність.

Приватна детективна (розшукова) діяльність – дозволена органами Національної поліції України незалежна професійна діяльність приватних детективів або приватних детективних підприємств (агентств) з надання клієнтам на платній договірній основі детективних послуг з метою захисту їх законних прав та інтересів. Законопроектом встановлюються вимоги до приватних детективів. Відзначається, що приватним детективом може бути громадянин України, який володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту, пройшов спеціальну підготовку з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності, має стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування не менше трьох років і отримав в установленому порядку свідоцтво про право на здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності.

Визначається, що для початку роботи детективні агентства повинні отримати ліцензію, яка видається органами Національної поліції. Національна поліція також здійснює контроль за приватною детективною діяльністю.

Згідно з проектом закону, він набирає чинності з 1 січня 2017 року.

6702 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *