В Полтаві Петро Порошенко урочисто відкрив пам’ятник гетьману Мазепі. Відео

У суботу в Полтаві відкрито пам’ятник видатному українцю – гетьману Івану Мазепі. Під час заходу президент України Петро Порошенко, що перебуває з візитом у Полтаві, виступив з урочистою промовою, підкресливши важливість події. Саме Президенту була надана честь особисто відкрити пам’ятник.

Окрім Петра Порошенка на заході були присутні Патріарх Київський Філарет та президент Віктор Ющенко.

Президент України Порошенко у своїй промові торкнувся героїчних та трагічних подій, що сталися за життя гетьмана Мазепи, та провів історичні  паралелі з сьогоденням. Промову Президент завершив, зазначивши, що гетьман Мазепа таким чином нарешті повернувся до Полтави.

Сам пам’ятник було створено на пожертви громадян ще 7 років тому, але встановити його не вдавалося – інколи з політичних мотивів, інколи з соціальних, інколи з економічних. До Полтави пам’ятник доставили 14 жовтня 2015 року, тоді ж відбулася його перша презентація. 5 травня цього року вже встановлений пам’ятник намагалися підірвати.

Автори пам’ятника – скульптор Микола Білик та архітектор Віктор Шевченко. Висота монумента 3,2 метри, вага 2,5 тонни. Вартість пам’ятнику – 1,76 млн гривень.

 

5992 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *