В Москві закривається представництво ООН з прав людини

humanОфіс Організації Об’єднаних Націй у Москві, що займається захистом прав людини, закривається. Про це повідомила дипломатична місія РФ у Женеві ввечері 12 березня.

Про можливість закриття представництва ООН в Москві ще 10 березня висловив побоювання Зейд бін Раад аль-Хусейн – Комісар ООН з прав людини.

Посол РФ при ООН в Женеві Олексій Бородавкін, тим часом, запевнив, що присутність в Москві представників ООН з прав людини мала метою надання технічної допомоги в справі становлення національних правозахисних інституцій в Росії. Оскільки ці інституції створені і з успіхом функціонують, місію вповноважених осіб в РФ слід вважати завершеною. До того ж, як повідомляє Бородавкін, це єдиний випадок, коли правозахисники мають представництво в країні – члені РБ ООН багато років поспіль. «Ми не бачимо в закритті московського офісу нічого надзвичайного», – додав дипломат.

Відомо, що закриття офісу відбувається на тлі зростаючого тиску на прояви протестних рухів, а також на роботу незалежних журналістів і російських правозахисників.

На цей час в Управлінні верховного комісара ООН з прав людини на ці дії з боку РФ не відреагували і поки що ніяк не коментують.

1126 Total Views 6 Views Today
Теги: ,

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *