В Верховній Раді хочуть перейменувати аеропорт “Бориспіль”

aeroport2Вчора до Верховної Ради України було внесено проект постанови щодо перейменування міжнародного аеропорту “Бориспіль” на аеропорт імені Івана Мазепи. Така інформація була розміщена сьогодні на сайті парламенту.

Серед ініціаторів законопроекту №4700 присутні 19 депутатів з партій “Народний фронт”, “Самопоміч”, фракцій БПП, “Батьківщина” та Радикальної партії. До ініціативи також приєдналися позафракційні депутати, зокрема Андрій Іллєнко, Юрій Левченко, Олег Мусій, Борислав Береза та деякі інші.

Існує і альтернативна думка надати аеропорту “Бориспіль” ім’я видатного авіатора українського походження Ігоря Сікорського.

Аеропорт “Бориспіль” виник на місці військового аеродрому, в травні 1959 року Радою Міністрів СРСР було прийняте рішення створити на базі воєнного об’єкту – цивільний. Першою назвою аеропорту була “Київ (Центральний)”.

У травні 1965 відкрився сучасний зал аеровокзалу. У 1993 році аеропорту “Бориспіль” було присвоєно статус міжнародного. На початку нульових відбулася модернізація та добудова терміналів. Насьогодні аеровокзал налічує 5 пасажирських терміналів та один вантажний.

2161 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *