Вірус Зіка може попасти в Європу

images (20)У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявляють, що вірус Зіка, який викликав епідемію в Південній Америці, вперше був виявлений в Африці. Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Вірус Зіка, який викликає захворювання нервової системи і мікроцефалію, вперше виявили в Африці”, – повідомив керівник ВООЗ в країнах Африки Матшидісо Маєті 20 травня журналістам в Женеві.

18 травня в ВООЗ попередили, що в наступні місяці очікують поширення вірусу Зіка також в Європі.

Зараз вірус Зіка зареєстрований на території понад 50 країн, поширившись після спалаху епідемії хвороби в 2015 році в Бразилії. України в цьому переліку немає. Але в Міністерстві охорони здоров’я України вважають, що вірус Зіка можуть переносити відразу 53 видів комарів, що живуть в Україні.images (21)

Лихоманка Зіка, викликана цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури та погіршення самопочуття, легкий біль в голові, м’язах і суглобах, а також висип на шкірі і проходить через кілька днів або через тиждень. За даними ВООЗ, є серйозна підозра, що ця хвороба може призвести до мікроцефалії і пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо нею перехворіє вагітна жінка. Також вчені заявляють про можливий зв’язок хвороби Зіка з деякими іншими серйозними неврологічними ускладненнями.

Раніше зараження вірусом Зіка виявили у майже 300 вагітних жінок в Сполучених Штатах.

929 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *