Вченим вперше вдалося видалити фрагмент ДНК, вражений ВІЛ

segment_dnaВчені з Темпльського університету (США, штат Пенсільванія) заявили, що їм вдалося видалити сегмент ДНК, що належить ВІЛ, з генома тварин.

Група фахівців на чолі з Кемелом Халілі, вже провела експерименти на трансгенних гризунах. У цих тварин вірус вживлювали в кожну клітину всіх органів. В ході експерименту в них вирізали цільові сегменти ВІЛ з ДНК нирок, легенів, селезінки, печінки, головного мозку і клітин крові. При вивченні змін, які надалі відбулися в організмі тварин, було встановлено, що також істотно знизилася кількість інфікованих клітин в лімфатичних вузлах.

Досягти таких результатів вченим вдалося через два тижні після початку експерименту.

moleculesУ прес-службі університету розповіли, що молекулярні біологи застосували технологію редагування генів CRISPR/Cas9. Щоб впровадити систему CRISPR в організм тварин, вчені використовували аденовірусні вектор і гени білка Cas.

Науковці впевнені, що цей метод може видаляти гени вірусу в ДНК не тільки щурів і мишей, але і людей.

На сьогоднішній день для лікування ВІЛ використовують антиретровірусні препарати. Вони пригнічують розмноження вірусу, але не спроможні видалити його з інфікованих клітин. В результаті ВІЛ залишається в організмі та «змушує» клітини імунної системи відтворювати його копії.

1091 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *