Вперше операцію на мяких тканинах проведено роботом

1

Вперше в історії автономному роботу вдалося провести операцію на мʼяких тканинах живого організму. Робот називається Smart Tissue Autonomous Robot, STAR, і йому вдалося провести кишковий анастомоз – зʼєднання тканин. Про це стало відомо з журналу про нові науково-технічні розробки «Science News».

До теперішнього часу роботи не могли діяти в якості хірургів, їх можливості дозволяли точно робити надрізи, протягувати нитку з голкою, робити з ниток вузли, але якість візуальних систем поки була ще не на достатньому рівні. Машини досить погано розрізняли межі між внутрішніми органами, між кровоносними судинами, між різними органами тощо. Але цей робот може частково виконувати нові функції. Це стало можливим за допомогою застосування техніки пленоптичної візуалізації, коли фіксується створюване камерою світлове поле, і на основі картини цього світлового поля відтворюється найбільш повна інформація про зображення. Робот STAR для контролю рухів використовує спеціальний маніпулятор, який має вісім ступенів свободи.

За допомогою керування людиною робот зміг накласти шви та провести зʼєднання елементів тонкого кишківника на рівні людини-хірурга. Але часу на операцію робот витратив на багато більше, ніж його потрібно людині. Та час не стоїть на місці, вчені працюють і далі, головне – початок вже покладено .

511 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *