Виставка, присвячена створенню фільму «Тіні забутих предків»

4

Унікальна виставка, яку присвятили фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, відкрилася в Києві. Різноманітні матеріали та експонати збиралися командою митців на протязі більш ніж дев‘яти місяців. Вся історія створення стрічки у найдрібніших деталях зібралася у одному місці. Це і різноманітні ексклюзивні деталі, які використовував відомий режисер під час зйомки фільму, і унікальні малюнки-розкадровки, створені рукою культового режисера, і навіть перший квиток, проданий на прем‘єру фільму у 1965 році. Всі ці експонати дають можливість показати відвідувачам виставки сам процес створення фільму автором до найтонших деталей, показати його величезну зацікавленість культурою українських гуцулів та велике бажання передати український колорит на великому екрані.

Один з кураторів проекту, Павло Гудімов, розповідає, що пошуки всього необхідного матеріалу відбувалися довго й педантично для того, щоб довести, хто є справжнім автором відомої стрічки, та показати, як глибоко автор занурювався у саму постановку. Такі артефакти, як розкадровки фільму створені рукою Параджанова, широкій аудиторії були показані вперше. Вони були надані для виставки сином Володимира Луговського, який є другим режисером фільму «Тіні забутих предків». Ці замальовки, за словами дружини Сергія Параджанова, створювалися ним напередодні зйомок і вказують на його безпосереднє авторство.

Куратори виставки звертають увагу глядачів й на дрібні деталі, які автор хотів донести, а не тільки на тяжку історію кохання молодих людей Іванка і Марічки. Після закінчення виставки в Києві зацікавлені зможуть ознайомитися з експонатами ще й у Львові.

 

3639 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *