Верховна Рада прийняла змінений закон про призначення Генпрокурора

luzenkoСьогодні Верховна Рада України з чергової спроби ухвалила так званий «закон Луценка», згідно якому генеральний прокурор може не мати вищої юридичної освіти.

Законопроект підтримали 258 депутатів, приблизно через годину після прийняття його підписав президент Петро Порошенко. Очікується, що вже у другій половині дня Президент висуне кандидатуру Юрія Луценка на посаду Генпрокурора, саме під якого, за загальною думкою, і було змінено вимоги до кандидата.

Раніше Генеральним прокурором міг стати громадянин України, який має вищу юридичну освіту та 10 років стажу в правоохоронних органах. Теперішні вимоги звужені, кандидат може мати будь-яку освіту і 5 років стажу в правоохоронних органах.

В пояснювальній записці йдеться: «Положення законопроекту дозволять повноцінно провести реформу органів прокуратури, оскільки розширюють можливості доступу на посади на конкурсній основі нових, не пов’язаних зі старою системою, прокурорів, які мають відповідну професійну кваліфікацію, і відповідають вимогам антикорупційного законодавства України».

1107 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *