Верховна Рада прийняла закон про підвищення соцстандартів

sozstandart

На сьогоднішньому вечірньому засіданні Верховної Ради був прийнятий закон, який передбачає збільшення соцстандартів з 1 грудня 2016 року на 10%. В зв’язку з цим в Держбюджет мають бути внесені зміни, оскільки в ньому закладено підвищення лише на 6%.

За прийняття цього закону в першому читанні проголосували 248 депутатів.

Збільшення фінансування має бути здійснено за рахунок ренти від видобутку вуглеводнів та збільшення надходжень з ПДВ.

Таким чином, з 01.12. 2016 мінімальна заробітна плата становитиме 1600 гривень, прожитковий мінімум – 1600 гривень для працездатних та 1247 гривень для непрацездатних осіб.

В зв’язку з підвищенням соціальних стандартів та скасуванням оподаткування пенсій (цей закон був прийнятий раніше), надходження в бюджет з податків фізичних осіб зменшаться на 0,4 млрд. гривень.

Одночасно з цим, за умови підвищення ціни на газ для всіх категорій споживачів, надходження за рахунок податку на прибуток підприємств збільшаться на 1,2 млрд. гривень, ПДВ – на 2,1 млрд. гривень, ренти за користування надрами для видобутку газу – на 3,8 млрд. гривень.

Обсяг надходжень місцевим бюджетам з держбюджету, призначених на надання пільг та субсидій для оплати житлово-комунальних послуг збільшиться на 5,3 млрд. гривень, загалом сума, призначена для надання пільг та субсидій складе 40,3 млрд. гривень.

 

1843 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *