Венеціанська комісія визнала позбавлення громадянства законною мірою покарання

venez3Сьогодні у Страсбурзі Венеціанська комісія (Європейська комісія за демократію через право) опублікувала думку, щодо законності позбавлення громадянства осіб, причетних до терористичної діяльності. Комісія вважає, що така міра покарання не суперечить міжнародним стандартам, за умови дотримання пропорційності і відповідної процедури.

Цих висновків Венеціанська комісія дійшла у ході розгляду поправок, що внесені до Конституції Франції і затверджені Національними зборами 9 лютого цього року. Зміст поправок полягає в розширенні списку осіб, до яких може бути застосована міра покарання у вигляді позбавлення громадянства. Раніш вона розповсюджувалась лише на осіб з подвійним громадянством, які мали паспорт Франції не від народження. Нововведення дають змогу позбавляти французького громадянства будь-яку особу, що засуджена за тероризм.

Комісія в своїх рекомендаціях також зауважує, що позбавлення громадянства має бути «додатковим покаранням», яке суд призначатиме в окремих випадках після усестороннього та справедливого розгляду справи.

6130 Total Views 12 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *