Вбивця 77 осіб Брейвік скаржиться на порушення його людських прав

breivikЗлочинець, що відбуває покарання за вбивство ним 77 осіб, Андерс Брейвік звинуватив владу Норвегії в порушенні прав людини, стосовно нього.

На судовому засіданні у вівторок Брейвік поскаржився на «нелюдське та принижуюче гідність поводження», що виражається в суцільній  ізоляції його від зовнішнього світу – в тюрмі Шиен, що розташована в 100 км від Осло та в неможливості спілкуватися з іншими в’язнями. На думку вбивці, це не є традицією для Норвегії, отже його права порушені. Свою промову Брейвік почав з традиційного нацистського привітання «від серця до сонця».

В липні 2011 році Брейвік застрелив 69 осіб, які відпочивали на острові Утойя (багато з них були підлітками) та підірвав бомбою в Осло ще вісьмох. Вбивства Брейвік здійснив, згідно своїм переконанням, що викладені в його «Декларації незалежності Європи 2083», де автор закликає до «звільнення Європи від мультикультуралізму».

У 2012 році Брейвіка було засуджено на максимальне в Норвегії покарання – 21 рік. За весь час ув’язнення вбивцю відвідувала лише одна людина – його мати, але в 2013 році вона померла.

Сьогоднішня поява на публіці Брейвика – перша за весь термін його перебування за ґратами. Втім, зі скаргами на умови утримання він звертався вже декілька разів.

1225 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *