Вашингтон не планує обмінювати засуджених в США росіян на Надію Савченко

Костянтин Ярошенко і Віктор Бут

Костянтин Ярошенко і Віктор Бут

Вілл Стівенс, представник американського посольства в Москві заявив, що Вашингтон не розглядає можливісті обміну російських громадян Ярошенко і Бута, що відбувають покарання у США, на українку Надію Савченко.

Раніше агенція «Інтерфакс» з посиланням на інформовані джерела оприлюднила інформацію про те, що Москва веде перемовини з обміну Савченко на росіян, засуджених до ув’язнення в США. Сторони перемовин агенція не назвала.

Льотчика Костянтина Ярошенко було затримано в Ліберії у 2010 р., згодом він був виданий США, де його засудили до ув’язнення терміном на 20 років за звинуваченням в контрабанді  до США наркотиків на загальну суму $ 100 млн. Підприємець Віктор Бут у 2010 р. був з Таїланду екстрадований до США, де отримав ув’язнення терміном на 25 років за контрабанду зброї.

Відповідальні особи, що мали причетність до арешту і засудження росіян, потрапили в складений Москвою в квітні 2013 року санкційний список з формулюванням «причетні до порушень прав і свобод російських громадян за кордоном». Пізніше Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу стосовно викрадення Ярошенко спецслужбами Ліберії  та США.

Раніше у своєму виступі уповноважений МЗС Росії з питань прав людини Костянтин Долгов розкритикував дипломатів США і Євросоюзу, які вимагали звільнення Савченко, чия вина, як він підкреслив, «доведена на базі об’єктивних свідчень і даних».

1054 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *