Астрономи знайшли три потенційно населені планети

karlikАстрономи виявили три планети розміром із Землю, що обертаються по орбітах навколо ультрахолодного карлика на відстані всього близько 40 світлових років від нас. Вони потенційно населені і ідеально підходять для вивчення атмосфери, зокрема – пошуків ознак наявності на них позаземного життя.

Ультрахолодними карликами називають зірки, чия ефективна температура не перевищує 2700 К. Знайдена зірка 2MASS J23062928-0502285 приблизно у вісім разів менше Сонця. Планети обертаються навколо неї таким чином, що одна їх сторона весь час повернена до зірки.

У результаті, одна сторона у них повинна бути гарячою, інша – холодною, а проміжок між ними якраз може надавати комфортні умови для існування білкового життя. Найближча до зірки планета обертається навколо неї за півтора дня.

«Планети розміром з Землю, умови на них повинні бути помірними, не можна виключити можливість їх населеності. Вони добре підходять для вивчення атмосфери, – радіє Жульєн Девіт, дослідник з MIT. – Це поки все, що ми знаємо на даний момент».

Цікаво, що ще недавно вважалося, що у ультрахолодних карликів взагалі не буває планетних систем, у зв’язку з чим їх виключали з розгляду при пошуку екзопланет у великих і серйозних проектах. Але група дослідників зважилася на побудову мережі з невеликих телескопів, здатних виявляти планети в зоряних системах транзитним методом.

Названа TRAPPIST (Transiting planets and planete simals small telescopes), система обстежила 60 близько розташованих до нас ультрахолодних карликів. Труднощі вивчення екзопланет у такий спосіб полягає в тому, що, на відміну від телескопа Кеплер, який може вивчати тисячі зірок одночасно, астрономам доводилося дивитися на зірки по черзі, чекаючи вдалої знахідки. Знайдена зірка отримала коротку назву TRAPPIST-1.

«Тепер ми знаємо, що у цих систем можуть з’являтися такі планети, – говорить Девіт. – І планети, що обертаються навколо таких зірок, відмінно підходять для вивчення таких просунутих речей, як атмосферні характеристики». Атмосферу планети можна вивчати, аналізуючи світло її зірки, що проходить через неї, і подібні неяскраві зірки створюють ідеальні умови для цього.teleskop

Тепер, коли цією системою зацікавилося астрономічне співтовариство, дослідники готуються детально вивчити її характеристики за допомогою телескопу Хаббла. В недалекому майбутньому вчені очікують запуску експлуатації просунутого космічного телескопу імені Джеймса Вебба, який зможе «побачити» присутність в атмосфері планети таких елементів, як вода, озон і вуглекислий газ. Метою досліджень буде пошук ознак наявності життя на екзопланетах.

544 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *