Американські палеонтологи виявили новий вид динозаврів

dinozavrПалеонтологи виявили новий вид динозаврів Machairoceratops cronusi в американському штаті Юта. Вид належить до групи травоїдних динозаврів цератопсів (Ceratopsidae), особливістю тварин є великі роги. Про це пише журнал PLOS One.

Унікальний рогатий динозавр жив близько 77 мільйонів років тому в кінці крейдяного періоду. Центрозавріни (Centrosaurinae) з сімейства цератопсів раніш були відомі вченим тим, що мали рослинну дієту, роги на морді і щити на шиї. Але новий вид володіє декількома характеристиками, що відрізняються від відомих раніше.

dinozavr-2За словами провідного автора досліджень Еріка Лунда з Університету Огайо, у Machairoceratops cronusi були два великих, вигнутих вперед шипи від задньої частини щита на шиї. На кожному з них була канавка, що проходить від основи до кінчика, функцію якої поки складно пояснити.

Вчені запевняють, що відкриття Machairoceratops cronusi заповнює еволюційний інформаційну прогалину, що охоплює близько чотирьох мільйонів років між діаблоцератопсом (Diabloceratops eatoni) піздньомелової формації Wahweap і насутоцераптуса (Nasutoceratops titusi) геологічної формації Kaiparowits Formatio. Скам’янілості дозволяють отримати повне уявлення про ранню еволюційної історії цератопсів.

1079 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *