Азербайджан та Вірменія домовилися щодо мирного урегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі

images (2)Президент Вірменії Серж Саргсян і президент Азербайджану Ільхам Алієв заявили про можливість мирного врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі.
Про це йдеться в заяві за підсумками зустрічі Мінської групи ОБСЄ, передає Українська правда.

Вони відзначили, що військового розв’язання конфлікту бути не може. Співголови наполягали на дотриманні перемир’я в Карабасі на основі угод 1994-1995 років.

Саргасян і Алієв домовилися “продовжувати обмін даними про зниклих без вісти під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста з урахуванням зобов’язань, прийнятих президентами під час Паризького саміту в жовтні 2014 року”.

Президенти також домовилися про наступний раунд переговорів, який повинен відбутися в червні.

Крім президентів Азербайджану і Вірменії у зустрічі також брали участь голова МЗС РФ Сергій Лавров, держсекретар США Джон Керрі і держсекретар Франції у європейських справах Арлем Дезір.

Це була перша зустріч вірменського і азербайджанського президентів після квітневої ескалації.

Нагірний Карабах, автономія в складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої складають вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988-1994 років, в результаті якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія.

В результаті конфлікту навколо Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч осіб, сотні тисяч стали біженцями. Азербайджан не контролює не тільки цей регіон, а й прилеглі до нього висоти, які ніколи не входили до складу автономії, – всього близько 20% своєї міжнародно визнаної території.

802 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *