Австралійці з захопленням зустрічали найбільший у світі АН-225

26

Прибуття української «Мрії» в Австралію стало однією з головних новин у місцевих ЗМІ, адже це перший візит найбільшого в світі літака на «зелений континент». Український літак Ан-225 привіз в австралійське місто Перту 120-тонний генератор з Чехії вагою 117 тон.

Cкористатися, може, єдиним шансом побачити велетня, побажали 25000 осіб, всі вони прийшли на спеціальні оглядові майданчики або просто вишикувалися у огорожі аеродрому. Наплив людей на кілька годин заблокував дорожній рух. Деякі глядачі для того щоб забронювати зручне місце огляду навіть провели ніч напередодні прильоту біля оглядових майданчиків.

Нагадаємо, що український літак «Мрія» вилетів з Києва 10 травня і, забравши генератор в Празі, відправився до Австралії. На шляху з Чехії авіалайнер зробив посадки для дозаправки в Туркменії, Індії та Малайзії, подолавши в цілому 15 580 кілометрів.

Цей літак – єдиний з двох спроектованих в 80-х роках ДКБ ім. О. К. Антонова і побудованих на Київському механічному заводі в рамках проекту багаторазового космічного корабля «Буран».Вантажопідйомність цього літака занесена в книгу рекордів Гінесса і становить 250 тонн.

Прибуття літака транслювалося не тільки у прямому ефірі, а й онлайн через соціальні мережі Twitter і Periscope. Зворотній політ «Мрії» заплановано на вівторок, 17 травня.

775 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *